PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
P. Kriaučiūno g. 2 Marijampole, LT-68298 (8-343) 94029
Projektai
  • Text Hover
ŠEIMŲ LANKYMO, TEIKIANT ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PASLAUGAS, MODELIO ĮDIEGIMAS MARIJAMPOLĖS APSKRITYJE

                 Netinkamas elgesys su vaikais yra viena iš visuomenės sveikatos problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, trys iš keturių vaikų, kurių amžius nuo 2 iki 4 metų, reguliariai patiria fizines bausmes ar psichologinį smurtą iš tėvų ar globėjų. Viena iš penkių moterų ir vienas vyras iš trylikos teigia, kad buvo seksualiai išnaudojamas kūdikystėje ir vaikystėje. Vaikai, patyrę smurtą ir nepriežiūrą šeimoje, suaugę patys taip pat yra labiau linkę smurtauti.


                 Vaikai, kurie patyrė netinkamą elgesį kūdikystėje ir vaikystėje, paauglystėje būna dažniau linkę į alkoholio ir narkotikų vartojimą, nusikalstamą veiką, rizikingą seksualinę elgseną bei smurtą. O suaugę dažniau kenčia nuo psichosocialinių problemų ir lėtinių ligų.


                   Netinkamas elgesys su vaikais sukelia plataus spektro pasekmes vaiko kasdieniam funkcionavimui ir raidai, kurios pasireiškia ir jau suaugusio žmogaus gyvenime bei turi socialines pasekmes bendruomenei tokias kaip pablogėjęs šeimų funkcionavimas, pasyvumas darbo rinkoje, socialinių įgūdžių stoka.


            Viešoji įstaiga Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centas įgyvendina naują projektą „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimas Marijampolės apskrityje”.


               Projekto tikslas – padėti būsimoms mamoms priimti žinojimu paremtus sprendimus, susijusius su nėštumo psichofiziologija, kūdikių priežiūra bei vaikų iki 2-jų metų amžiaus gerove. Tikslinė šeimų lankymo modelio grupė – šeimos, turinčios padidintų poreikių, besilaukiančios pirmo kūdikio.


               Šiuo metu „Slaugytojo ir šeimos partnerystės“ programa yra taikoma JAV, Jungtinėje Karalystėje, Australijoje, Kanadoje, Škotijoje, Š. Airijoje, Norvegijoje ir Bulgarijoje.


           Projekto partneriai: Marijampolės socialinės pagalbos centras, Marijampolės visuomenės sveikatos biuras, Vilkaviškio socialinės pagalbos centras, Viešoji įstaiga Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centras.


          Palankios ir saugios aplinkos sukūrimas kūdikiams ir vaikams yra viena geriausių investicijų, o prenatalinis laikotarpis yra geriausias laikas pradėti kurti palankią aplinką kūdikiui bei šeimai. Norit sėkmingai pereiti šį lemiamą gyvenimo periodą, jaunoms motinos reikalinga pagalba ir patarimai.


         Projekte dalyvauja (gali dalyvauti): besilaukiančios (iki 22 nėštumo savaitės) moterys (jauno amžiaus <21 m. ir vyresnio amžiaus >40 m. moterys), besilaukiančios (iki 22 nėštumo savaitės) moterys turinčios socialinių problemų ar gyvenančios socialinių problemų turinčios šeimos aplinkojebei mamos su vaikais iki 1 metų kuriems reikalinga pagalba prižiūrit vaikelį.


             Šia paslauga jau naudojasi 18 mamyčių: 6 iš Marijampolės savivaldybės, 6 iš Vilkaviškio savivaldybės, 1 iš Kalvarijos savivaldybės ir 6 iš Šakių savivaldybės.


          Paslaugas teikia bendrosios praktikos slaugytoja, šeimų lankymo specialistė Vytautė Švedienė. Darbo patirtis – daugiau nei 10 metų. Tapti šeimų lankymo specialiste – tai palypėti dar vienu laipteliu profesinėje karjeroje. Tuo labai džiaugiuosi, nes nuoširdžiai noriu skleisti medicinines žinias apie sėkmingą motinystę ir kūdikio bei vaiko gerovę.


            Lietuvos sveikatos mokslų universiteto specialistai suteikė žinių Vytautei ir kitiems šeimų lankymo specialistams, kurios leis suteikti pirminę prevencinę intervenciją šeimoms, turinčioms socialinių problemų. Mokymų programa parengta vadovaujantis Žmogaus ekologijos teorija, Prieraišumo teorija ir Saviveiksmingumo teorija bei užsienio šalių gerąja patirtimi įgyvendinant „Slaugytojo ir šeimos partnerystės“ programą.


              Šeimų lankymo specialistė viso projekto laikotarpiu prižiūrės ne mažiau kaip 25 šeimas, kurias aplankys 64 kartus:  • 14 vizitų į namus moters nėštumo laikotarpiu;

  • 28 vizitus nuo kūdikio gimimo iki 12 mėn.

  • 22 vizitus nuo 13 mėn. iki 24 mėn.


       Projektas finansuojamas pagal 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo Programos „Sveikata“ kvietimą „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimas“. Projekto vertė 85 572,18 eurų, vykdymo trukmė 30 mėn.


            Platesnė informacija apie projektą interneto svetainėje www.norwaygrants.lt


           Projekto lėšomis jau įsigytas automobilis, knygos „Padėkime augti”, 25 kūdikių kraiteliai. Taip pat vykdomos viešųjų pirkimų procedūros dėl kompiuterinės įrangos, vaizdinių priemonių įsigijimo (demonstracinis modelis „Gyvenimas įsčiose“, modelis nėščiosios rūkymo pavaizdavimui, kūdikio priežiūros, specialiųjų poreikių kūdikio, užspringusio kūdikio, supurtyto vaiko sindromo demonstracinis modeliai, krūtimi maitinamo vaiko treniruoklis, kūdikio gaivinimo manekenas).


         Teikiant ankstyvosios šeimų lankymo intervencijos paslaugas tikimės, kad padidės žindomų naujagimių (kūdikių, vaikų) skaičius, padidės kūdikių skiepijimo apimtys, sumažės nėščiųjų, kurios rūko skaičius, pagerės naujagimių, kūdikių, vaikų fizinė raida iki 2 metų amžiaus,  pagerės: tėvų gebėjimas pasirūpinti vaikais saugioje aplinkoje, emocinio ryšio sukūrimas tarp tėvų ir vaikų. Sumažės socialinių problemų turinčių šeimų skaičius metų pabaigoje dėl tėvų vaiko priežiūros įgūdžių stokos ir sumažės vizitų skaičius į priėmimo skyrių dėl nelaimingų atsitikimų, springimų, apsinuodijimų kol vaikui sukaks 2 metai.


        Dėl detalesnės informacijos drąsiai susisiekite su bendrosios praktikos slaugytoja Vytaute Švediene tel.8 661 89460 arba el. paštu vytaute.svediene@marijampolespspc.lt
  • Text Hover
  • Text Hover
IŠ EUROPOS SĄJUNGOS SOCIALINIO FONDO LĖŠŲ BENDRAI FINANSUOJAMAS PROJEKTAS NR. 08.4.2-ESFA-R-615-41-0004„SERGANČIŲJŲ TBC PASLAUGŲ PRIEINAMUMO IR KOKYBĖS GERINIMAS MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖJE“

VšĮ Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centras įgyvendina projektą, kurio tikslas – mažinti Marijampolės savivaldybės gyventojų sergamumą ir mirtingumą nuo tuberkuliozės, išvengti atsparių vaistams tuberkuliozės mikobakterijų atsiradimo ir plitimo.


VšĮ Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centre vykdomas tiesiogiai stebimo trumpo tuberkuliozės gydymo (DOTS) kursas, kurio metu tuberkulioze sergantis pacientas vaistus nuo tuberkuliozės išgeria DOTS kabinete, stebint asmens sveikatos priežiūros specialistui. DOTS kurso metu pacientui vaistai nuo tuberkuliozės skiriami nemokamai.


Projekto įgyvendinimo metu taip pat nemokamai išduodami maisto talonai maisto produktams tuberkulioze sergantiems pacientams. Maisto talonai skiriami projekte dalyvaujantiems tuberkulioze sergantiems asmenims, kurie tęsia tuberkuliozės gydymo kursą ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje – VšĮ Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centre. 


Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos socialinio fondo lėšų


Projekto vertė – 24 994,11 Eur 

Projekto vykdytojas

  • Text Hover
  • Text Hover
IŠ EUROPOS SĄJUNGOS SOCIALINIO FONDO LĖŠŲ BENDRAI FINANSUOJAMAS PROJEKTAS NR. 08.1.3-CPVA-R-609-41-0017
„MARIJAMPOLĖS PIRMINĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS CENTRO PASLAUGŲ KOKYBĖS GERINIMAS IR VEIKLOS EFEKTYVUMO DIDINIMAS“
Viešoji įstaiga Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centras įgyvendina projektą, kuriuo siekiama pagerinti teikiamų pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir veiklos efektyvumą.Projekto įgyvendinimo metu bus atnaujinta infrastruktūra – atlikti slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus, DOTS kabineto, priklausomybės nuoopioidų pakaitinio gydymo kabineto paprastojo remonto darbai, įsigyta medicinos įranga, reikalinga vaikų ligų ir vyresnio amžiaus asmenų ligų profilaktikai, prevencijai, ankstyvajai diagnostikai ir slaugai. Dėl kokybiškesnių ir labiau prieinamų pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų tikimasi, kad daugiau Marijampolės savivaldybės gyventojų galės pasinaudoti pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugomis, jos taps kokybiškesnės ir labiau prieinamos, dėl ko bus atliekama daugiau prevencinių programų, bus greičiau diagnozuojamos ligos, sutrumpės gydymo laikas.

 

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.


Projekto vertė – 223 841, 79 Eur

Projekto vykdytojas

  • Text Hover