PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
P. Kriaučiūno g. 2 Marijampole, LT-68298 (8-343) 94029
COVID-19 TYRIMAI
Atliekami greitieji COVID - 19 antigeno testai

Ką reikia žinoti apie greitąjį COVID -19 antigeno testą?

SARS-CoV-2 virusas sudarytas iš daugelio baltymų – antigenų, kurie gali būti nustatomi paimant užsikrėtusio asmens nosiaryklės ir gerklės tepinėlio mėginį.

Šio testo privalumas – greitis (testas atliekamas per 15 min.)

Dažniausi COVID – 19 infekcijos požymiai: karščiavimas, kosulys, apsunkintas ir skausmingas kvėpavimas, uoslės ir skonio pojūčių netekimas, viduriavimas.

ATSAKYMO REZULTATO REIKŠMĖS:

TEIGIAMAS rezultatas parodo, kad mėginyje aptikti SARS-CoV-2 viruso antigenai ir žmogus yra užsikrėtęs virusu.

NEIGIAMAS rezultatas parodo, kad mėginyje SARS-CoV-2 viruso antigenai neaptikti ir žmogus neužsikrėtęs virusu arba viruso antigenų kiekiai maži, todėl neaptinkami testo.

Greitąjį COVID - 19 antigeno testą rekomenduojama atlikti:

  • COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) simptomų turintiems asmenims ne vėliau kaip per 5 paras nuo simptomų pradžios
  • sąlytį su patvirtintu ar įtariamu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju turėjusiems asmenims – ne vėliau kaip per 7 paras po turėto sąlyčio;
  • nejaučiant simptomų ir norint sutrumpinti izoliacijos laiką po aukštos rizikos sąlyčio su patvirtintu Covid-19 (koronaviruso infekcijos) atveju. Tyrimas atliekamas po 7 izoliacijos parų.

 SVARBU: karščiuojantys ar kitų simptomų turintys asmenys tyrimui privalo kreiptis į mobiliuosius patikros punktus arba karščiavimo klinikas. Centre simptomų turintys asmenys nepriimami.

Greitųjų COVID – 19 antigeno testo kaina – 15,10 Eur.
Pacientai tyrimui gali registruotis telefonu 8 343 94029
Tyrimai atliekami 114 kabinete.
Pusiau kiekybinis SARS-CoV-2 anti-S, anti-S1 anti-RBD IgG (antikūnių) tyrimas

Centre taip pat atliekami pusiau kiekybinis SARS-CoV-2 anti-S, anti-S1 anti-RBD IgG (antikūnių) tyrimas. Šis tyrimas leidžia nustatyti ar pacientas persirgo COVID – 19 infekcija.

Serologinį antikūnų tyrimą rekomenduojama atlikti:

- Jei Jums PGR metodu buvo diagnozuota COVID – 19.

- Jei manote, kad galėjote sirgti COVID-19 liga ar turėjote kontaktą su sergančiu šia liga.

- Turėjote neaiškios kilmės karščiavimą.

Visais minėtais atvejais rekomenduojama atlikti serologinį tyrimą, galimam organizmo imuniniam atsakui šiai ligai nustatyti. Rekomenduojama kreiptis tik praėjus saviizoliacijos laikotarpiui ir ne anksčiau kaip 3 savaitės po karščiavimo pabaigos arba gauto teigiamo COVID -19 PGR testo.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 29 d. sprendimo Nr. V-1336 „Dėl tyrimų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo“ 7 punktu, valstybės biudžeto lėšomis finansuojamus kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologiniai tyrimai – vieną kartą gyventojams ne anksčiau kaip po 120 dienų po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ 3.1.1.1 papunktyje nurodytomis vakcinomis.

Tyrimas atliekamas imant kraujo mėginį iš venos.

Pusiau kiekybinis SARS-CoV-2 anti-S, anti-S1 anti-RBD IgG (antikūnių) tyrimas atliekamas laboratorijoje. Ėminiai imami kiekvieną darbo dieną nuo 11.00 val. iki 15.30 val. (penktadieniais iki 14.00 val.) 234 kab. Registruotis nereikia.

Pusiau kiekybinis SARS-CoV-2 anti-S, anti-S1 anti-RBD IgG (antikūnių) tyrimo kaina - 15,70 Eur

Keisti teksto dydį