Šiuo metu visuomenė susiduria ne tik su sveikatos ar ekonominiais sunkumais, bet ir su psichoemocinės būsenos sutrikimais. Jau dabar pastebimas smurto artimoje aplinkoje suaktyvėjimas, emocinius sunkumus išgyvena šeimos, pažeidžiamos asmenų grupės – vieniši senjorai, neįgalieji, netekusieji darbo, vaikai. Įstaigų ir organizacijų darbuotojai susiduria su pakitusiomis darbo formomis ir dažnai padidėjusiu krūviu, išaugusiu nerimu.

Labai svarbus fizinis aktyvumas psichikos sutrikimų turintiems žmonėms. Fizinis aktyvumaspagerina protinę veiklą ir psichinę žmogaus sveikatą, mažina depresiją, nerimą ir nervinę įtampą. Fizinis aktyvumas padeda atsikratyti įtampos, nuovargio, pykčio, pakelia energijos lygį. Vos po penkių minučių vidutinio sunkumo treniruotės, žmogus gali pajusti pagerėjusią nuotaiką. Fiziniai pratimai padeda sureguliuoti ir pakelti nuotaiką ne tik sveikiems, bet ir psichinę negalią turintiems žmonėms.

Siekiant pagerinti psichoemocinę sveikatą viešoji įstaiga Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centras parengė projektą „BŪK SVEIKAS 2023“.

Projekto tikslas – išplėsti viešosios įstaigos Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos dienos stacionaro teikiamų paslaugų apimtis, gerinti teikiamų paslaugų kokybę ir pacientų psichoemocinę sveikatą.

Projekto įgyvendinimui iš Marijampolės savivaldybės biudžeto skirta 2 700 eurų. Už gautas lėšas įsigyta: televizorius, garso kolonėlės, bėgimo takelis, elipsinis treniruoklis, fitneso kilimėliai, streso kamuoliukai bei parengtas lankstinukas.